تاریخچه بهرینگر از دیدگاه صداجو

تاریخچه بهرینگر از دیدگاه صداجو

تاریخچه بهرینگر از دیدگاه صداجو
در این مقاله صداجو به شما یکی از برندهای معروف دنیا در صنعت صدا به نام بهرینگر را معرفی خواهد کرد
بهرینگر یک کمپانی آلمانی هست که در سال 1989 توسط اولی بهرینگر در زمینه تولید تجهیزات صدا تاسیس شد.
بهرینگر با سیاست محصولی ارزان قیمت و با کیفیت بالا برای موزیسین های حرفه ای که قدرت مالی کمتر برای خرید محصولات حرفه ای دارند پا به غرصه حضور گذاشت، بهرینگر به قدری پیشرفت خوبی داشت که طی 18 سال یعنی در سال 2007 توانست جزء 14 تولید کننده بزرگ صنعت صدا محسوب شود.
طبق جمع آوری و تحقیقات صداجو اولی بهرینگر موسس کمپانی بهرینگر اینگونه می گوید:

من اولی بهرینگر قصد دارم بخش کوچکی از داستان زندگی ام را با شما در میان بگذارم
در سال 1961 در بادن شهر کوچکی نزدیک زوریخ در کشور سوییس متولد شدم، خانواده من اهل موسیقی هستند و من هم با ههین علاقه رشد کردم، 4 سال داشتم که مادرم برای یادگیری پیانو مرا به مدرسه موسیقی برد.
از همان دوران نوجوانی تعهد خودم رو به موسیقی و تکنولوژی نشاند دادم و در سن 16 سالگی اولین سینتیسایزر خود را که مدل 1-UB نام داشت رو ساختم.


موسیقی و الکترونیک 2عامل الهام بخش من در مطالعه و یادگیری پیانو کلاسیک و مهندسی صدا بودند. سال 1982 بود که من به دوسندورف نقل مکان کردم.
در آلمان در دانشگاه روبرت شومان مشغول یادگیری پیانو و همچنین مهندسی صدا در دانشگاه FACHHOCHSCHULE در شهر سالزبورک اتریش شدم و سال 1982 بود که اولین افکت دیجیتالی بهرینگر را ساختم


در آن دهه یعنی دهه 80 سایکو آکوستیک موضوعی جدید و جذاب در صنعت حرفه ای صدا به حساب می آمد که در آن زمان تعدادی از کارخانجات تولید کننده پردازشگرهای Audio به حمایت از مهندسین ممتاز و استودیوهای ضبط موسیقی پرداختند

به تحقیق صداجو کنجکاوی، علاقه مندی و تعصب اولی بهرینگر موجب شد که او چالشی را بپذیرد و پردازشگر studio Exciter نوع F که هر دوعامل تحریک کردن و قطبی کردن را دارا می بود را بسازد.

تاسیس رسمی شرکت بهرینگر
سال 1989 یکی از بزرگترین و موفقترین شرکت ها در زمینه Pro Audio توسط اولی بهرینگر تاسیس شد، فلسفه بهرینگر این بود که هر موزیسینی با هر تودجه ای توان خرید تجهیزات موسیقی را دارا باشد و این کار باعث این شود که استودیوهای ضبط خانگی نیز گسترش یابند، لوگو شرکت نیز توسط یکی از طراحان معروف به نام اتوپانکه که تصویری از یک گوش درون یک مثلث بود ساخته شد که نام بهرینگر در آن قرار داشت و در پایین لوگو نیز شعار شرکت قرار گرفت.

تصویری از اعضای بهرینگر در سال 1989


تصویر اولین لوگو به همراه اولین شعار شرکت بهرینگر


در سال 1996 بهرینگر یک میکسر جدید به نام EURODESK را معرفی کرد که به شدت مورد توجه شرکتهای رقیب قرار گرفت.

این میکسر جدید که دارای 24 ورودی و 8 میکس باس بود و باقیمتی کمتر از 5000 دلار در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفت.
بهرینگر در یک سال بعد یعنی سال 1997 به دلیل پایین نگه داشتن قیمت تولیدات خود، خط تولید خود را به آسیا منتقل کرد.

بهرینگر در سال 2002 کارخانه خد را به نام شهر بهرینگر واقع در شهر ژانگ شن چین در استان گوانگ دونگ برپا کرد و طی آن بیش از ده ها محصول خود را که در نواحی مختلف ساخته می شد را در این مکان گردآوری کرد.

تصویر کارخانه بهرینگر در ژانگ شن چین


در سال 2003 بود که بهیرنگر تصمیم گرفت دانشگاه موزیک گروپ رو تشکیل دهد که طی آن کارمندان آموزشهایی را در زمینه مدیریت ، زبان و اطلاعات عموومی کسب کنند، بهرینگر در این سالها به ساخت تجهیزات صوتی شامل انواع میزهای صدا، هدفون، کنترلر، بلدگو، میکروفن، آمپلی فایرهای گیتار، افکت و رابطهای صدا پرداخت.

سال 2010 بود که بهرینگر هولدینگ میوزیک گروپ رو تشکیل داد که در آن تعدادی از شرکتهای معتبر و صاحب سبک در زمینه تولید ادوات صوتی و موسیقی در کنارهم قرار گرفتند و مجموعه ای قدرتمند را تشکیل دادند
شرکت هایی که این مجموعه قدرتمند رو تشکیل دادند :
مایداس
کلارک تکنیک
توربوساند
تانوی
تی سی الکترونیک
لبگروپن
لیک
تی سی هلیکن
بهرینگر
بوگرا
دی دی ای
یوروکام

بعد از تغییراتی که بهرینگر در این سالها در محصولاتش بوجو آورد تصمیم گرفت که لوگو و شعار کمپانی را هم تغییر دهد که به همین منظور بعد از گذشت ماهها و پیاده کردن اینده های مختلف لوگوی جدید با همفکری دست قدیمیش آنا پانکه رو نمایی شد.

سری X32
در سال 2011 بود که میکسر دیجیتال x32 تولید شد و موجب این شد که بسیاری از مصرف کنندگان از نتیجه  آن لذت ببرند، طراحی جدید و توسعه یافته به همراه مهندسی دقیق این میکسر که باعث تولید صدایی درخشان در کنار قیمت مناسب آن بود، دلیل به دست آورده شدن مقبولیت زیادی بین صدابرداران شد
میکسر دیجیتال x32 در سال 2013 برنده جایزه MIPA یکی از معتبرترین جوایز در زمینه حرفه صدا شد


دستاوردهای بهرینگر در سال 2013


جایزه MIPA برای سری X32 در آپریل 2013


جایزه انتخاب مخاطبین برای ری X32 در سال 2013


جایزه بهترین کنسول میکسر دیجیتال در اکتبر 2013

نظرات بازدیدکنندگان